Co nepodceňovat při výběru


Aby lapač snů správně fungoval, je třeba k němu přihlížet velmi osobně. Proto je vyrábíme na zakázku tak, aby s klientem a jeho miminkem byl vždy spojen. 

Indiáni dosahovali harmonie dodržováním přírodních a kmenových zákonů, nikdy nešli proti přírodním rytmům, ani proti vesmíru. Vše, na co pomyslíme při tvorbě, zůstane zapsáno v lapači v podobě energetické paměti.

Obvod kruhu symbolizuje pomyslnou hranici, kde začíná vnější svět. Střed kruhu by měl představovat vás, vaše vnitřní já. Střed kruhu vyplňujeme ručně háčkovanou sítí ze 100% bavlny. Ta může obsahovat korálek, minerál nebo mušli. Korálek je sám o sobě mandalou. Představuje zemi. Minerál podle zvěrokruhu představuje vaše vnitřní já a mušle posiluje vnitřní energii a duševní klid.

Síťka funguje jako filtr. Skrze ní se negativní energie nedostane do středu kruhu nebo-li do osobního energetického pole.

Noc je plná dobrých a špatných snů. Dobré sny jsou zachyceny ve středu sítě a přes peříčka sklouzávají k těm, kteří spí. Špatné sny jsou zachyceny v síti a jsou zničeny prvním ranním paprskem slunce. Indiáni věří, že sny ovlivňují vědomou duši. 

Působí na změnu osobnostních rysů, jako je důvěra, zralost, laskavost a věrnost.

Minerály

BERAN

Přírodní ametyst- Podporuje střízlivé uvažování, logické myšlení, schopnost neutrality a soudnosti, skromnost, cudnost a zdrženlivost. Má uklidňující účinky.

*

BÝK

Přírodní růženín- Pomáhá projevovat city. Dodává lásku a krásu, podporuje něžnost, mírnost a přátelskost. Podněcuje citlivost a vnímavost vůči ostatním i sobě samému. Podporuje fantazii, inspiraci a tvořivost. Učí sebeúctě a sebelásce. 
Odstraňuje strach.

*

BLÍŽENCI

Přírodní tygří oko- Posiluje odvahu, podporuje psychickou harmonii, rozhodnost a koncentraci. Léčí deprese a chrání před duševními chorobami.

*

RAK

Přírodní avanturín- Podporuje duševní zdraví a sebehodnocení. Navozuje klid, rovnováhu a rozkládá negativní emoce.

*

LEV

Přírodní křišťál- Projasňuje mysl, nabíjí novou energií, zklidňuje a podporuje neutralitu. Odstraňuje negativní emoce, chrání auru a odstraňuje bloky bránící volnému toku energie v těle.

*

PANNA

Přírodní karneol- Podporuje vitalitu a tvůrčí schopnosti. Pomáhá při nedostatku motivace, tlumí hněv a zlobu. Dodává sebedůvěru, chrání myšlenky, tlumí lenost, nečinnost a nezájem. Dodává chuť do života. Používá se jako psychická podpora při léčbě těžkých nemocí.

*

VÁHY

Přírodní jaspis- Podporuje toleranci a trpělivost. Zbavuje nerozhodnosti, podporuje nezištnost, skromnost a soucit. Posiluje dobrou vůli, zjasňuje mysl, potlačuje deprese, chrání před zlobou a nenávistí.

*

ŠTÍR

Přírodní achát- Je uklidňující a ochranný kámen. Dodává novou energii a pomáhá překonávat negativní pocity. Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku a je užitečný při citových zklamáních. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, odstraňuje vnitřní napětí a zmírňuje stres.

*

STŘELEC

Přírodní ametyst-Podporuje střízlivé uvažování, logické myšlení, schopnost neutrality a soudnosti, skromnost, cudnost a zdrženlivost. Má uklidňující účinky.

*

KOZOROH

Přírodní onyx- Působí proti smutku, podporuje sebevědomí, mírní deprese, dodává odvahu, odstraňuje strach z temna a neznáma. Podporuje soustředění a pokoru, sebekontrolu.

*

VODNÁŘ

Přírodní akvamarín- Symbolizuje odvahu a zklidňuje mysl. Podporuje komunikaci s vnitřním já, zahání strach a stres. Mírní agresivitu. 

*

RYBY 

Přírodní tyrkys- Pomáhá k vyjadřování vlastních myšlenek. Chrání auru a pohlcuje škodlivé vlivy. Zesiluje intuici a vyrovnanost. Podporuje úspěch, štěstí a klid v rodině. 

Význam barev

Nepodceňujte výběr barev. Barva lapače je důležitá. Každá symbolizuje něco jiného. Podle toho, jaká barva v lapači převládá, plní váš lapač funkci a takové sny bude vyvolávat.

bílá
význam: symbol čistoty, jasnosti a nevinnosti. Ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů.
působení: působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.    

červená
význam: energická, prudká, sebevědomá, výstražná, často spojená s láskou, nebezpečím, změnami
působení: dodání energie, zpozornění, povzbuzení aktivity a myšlení, povzbuzení emocí a chuti do života

oranžová
význam: radostná, slavnostní, optimistická, často spojovaná se sluncem, teplem, zlatem a bohatstvím
působení: dodání energie, zpozornění, povzbuzení aktivity a myšlení, dodání chuti k jídlu, povzbuzení emocí, pomáhá proti špatné náladě i depresím

žlutá
význam: povzbuzující, uvolňující, veselá, často spojovaná se souladem, harmonií, otevřeností ale i s povrchností
působení: zahřívá, podporuje chápavost, schopnost kontaktu, pozitivně působí na paměť, podporuje chuť poznávat nové věci

zelená
význam: barva přírody a vegetace, symbol růstu, nového začátku a hojnosti, života, důstojnost, stabilita, vážnost, ctižádost
působení: uklidňuje nervy, posiluje smysly, pocit klidu a zotavení, vzbuzuje důvěru, potlačuje nesmělost a trému, povzbuzuje fantazii

modrá
význam: uvolnění, rovnováha, soulad, uspokojení, klid, mír, barva touhy i víry, věrnosti, oddanosti i tradice
působení: zlepšuje vnímání, uklidňuje, ochlazuje, zlepšuje intuici a dojmy,

fialová
význam: změna, sjednocení opaků, barva inspirace, mystiky a magie, melancholická, osobitá, barva tajemství
působení: vyvolává skromnost, znepokojení, střízlivost, sjednocuje duchovní a materiální myšlení

růžová
význam: láska, náklonnost, něžnost, jemnost, oddanost, zdrženlivá elegance, volnost, energie
působení: slavnostní nálada, něžnost, sentimentální cítění, zvyšuje chuť na sladké, může narušovat vztah k realitě a odvracet od řešení problémů

meruňková
význam: oživení, stimulace, obnovení
působení: dokáže rozpustit či potlačit citové bloky

hnědá
význam: potřeba bezpečí, tepla, spojována s představou tělesných požitků a s touhou po klidném, s přírodou spojeném životě, stabilita, růst
působení: odříkání, nevyhledávání změn, zdrženlivost, ale i ochota

Béžová
význam: neutrální, klidná a relaxační. Symbolizuje spolehlivost a flexibilitu 
působení: snaha pomáhat někomu, do nemá takové štěstí. 

černá
význam: konečné rozhodnutí, barva smrti a opuštěnosti, tmy a tajemna, ale také protestu a vzdoru, plodnosti země, je to barva smutku i slavnosti
působení: ve velkém množství může navodit sklíčenost a špatnou náladu, zhoršit tělesný i duševní pohodu člověka

šedá
význam: neutrální spojená s představou pokory
působení: čistota, nevinnost, jasnost, vznešenost, barva světla, svobody, citlivosti, rezervovanosti, symbol nového začátku, barva neurčitá, nejistá dodává sílu, stabilizuje vědomí, probouzí tvořivost

zlatá
význam: idealismus, velkorysost, nejvyšší hodnoty, šlechetnost, štěstí, barva slunce, spojená s bohy, vznešenost
působení: pocit hojnosti, zvládání duševních nejistot, přeměna poznání v pochopení