Co nepodceňovat při výběruIndiáni dosahovali harmonie dodržováním přírodních a kmenových zákonů, nikdy nešli proti přírodním rytmům, ani proti vesmíru. Vše, na co pomyslíme při tvorbě, zůstane zapsáno v lapači v podobě energetické paměti.

Obvod kruhu symbolizuje pomyslnou hranici, kde začíná vnější svět. Střed kruhu by měl představovat vás, vaše vnitřní já. Střed kruhu vyplňujeme ručně háčkovanou sítí ze 100% bavlny. Ta může obsahovat korálek, minerál nebo mušli. Korálek je sám o sobě mandalou. Představuje zemi. Minerál podle zvěrokruhu představuje vaše vnitřní já a mušle posiluje vnitřní energii a duševní klid.

Síťka funguje jako filtr. Skrze ní se negativní energie nedostane do středu kruhu nebo-li do osobního energetického pole.

Noc je plná dobrých a špatných snů. Dobré sny jsou zachyceny ve středu sítě a přes peříčka sklouzávají k těm, kteří spí. Špatné sny jsou zachyceny v síti a jsou zničeny prvním ranním paprskem slunce. Indiáni věří, že sny ovlivňují vědomou duši. 

Působí na změnu osobnostních rysů, jako je důvěra, zralost, laskavost a věrnost.

Minerály

BERAN, PANNA, ŠTÍR, STŘELEC, KOZOROH, RYBY

Přírodní ametyst- Mimořádně mocný kámen s ochrannou sílou. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. Je kamenem pravé, ryzí lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí.

Zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů a metabolismus, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány.

*

BÝK, BLÍŽENEC, VÁHA

Přírodní růženín- Má největší vliv v centru srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co souvisí s činností srdce a psychosomatickými poruchami, které mají příčinu v poraněných a posléze potlačených emocích. Reguluje srdeční rytmus a pomáhá při nespavosti, léčení nemocí pohlavních orgánů u žen i mužů a neplodnosti, při krevních onemocněních jako je anémie a leukémie, léčí kožní záněty. V kombinaci s hematitem je účinný proti nespavosti. 

*

BLÍŽENCI, LEV, PANNA

Přírodní tygří oko hnědé- Je to ochranný kámen, nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Přes spojení mezi sluneční a zemskou energií pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou a zároveň podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese. Vyrovnává činnost mozkových hemisfér, pomáhá při léčbě zlomených kostí, působí na rozmnožovací orgány, léčí oči a krk, odstraňuje křeče. Pomáhá při léčbě poruch osobnosti. - zpomaluje metabolismus, mírní stres, vznětlivost a nadměrnou sexuální touhu.

*

RAK, BÝK, STŘELEC

Přírodní avanturín- Avanturin je pomocníkem zejména pro duševní stránku člověka. Působí na naši rovnováhu, zmírňuje vztek a negativní emoce přeměňuje na pozitivní. Probouzí kreativitu a vůdčí schopnosti. Pomáhá při vyrovnávání se se špatnými zkušenostmi z minulosti a k odproštění se od nich a k tomu, abychom mohli jít dál.

Po stránce tělesné léčitelé tento drahý kámen využívají ke zlepšení metabolismu, funkce štítné žlázy, krevního tlaku. Dále předpokládají, že sílou avanturínu lze předejít vzniku alergií, na které dnešní společnost tak trpí. Tento minerál je vhodné nosit při sobě i v případě že trpíte na problémy s plícemi, srdcem či očima.

*

LEV, BLÍŽENEC, KOZOROH

Přírodní křišťál- Projasňuje mysl, nabíjí novou energií, zklidňuje a podporuje neutralitu. Odstraňuje negativní emoce, chrání auru a odstraňuje bloky bránící volnému toku energie v těle. Křišťál pozitivně působí na psychiku, zahání vše negativní, odblokovává a zlepšuje kvalitu spánku.

Léčitelé křišťál doporučují při bolestech hlavy a zubů, neurologických potížích, nevolnosti, problémech se zažíváním, se střevy a zlepšuje imunitu.

*

PANNA, BLÍŽENEC, RAK, PANNA

Přírodní karneol- Napomáhá žití v přítomnosti. Rozvíjí tvůrčí schopnosti, umožňuje pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu (i v podnikání), navozuje překonávání závislosti, odklání rušivé myšlenky, ochraňuje před závistí, vztekem a zlobou - Brání vzniku negativních pocitů. Jedná se o harmonizující kámen pro znamení RAKA. Je spjatý se znameními BERANA, PANNY, LVA a KOZOROHA. Žlutý karneol pomáhá BLÍŽENCŮM. Červený karneol aktivuje základní čakru. Ovlivňuje ženské reprodukční orgány. Dokáže překonat frigiditu a impotenci. Přispívá k lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů v těle. Léčí deprese - zejména ty, jež se vyskytují v pozdějším věku. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin.

*

VÁHY, BERAN, RAK, PANNA, ŠTÍR, KOZOROH 

Přírodní jaspis- Přivádí pozitivní energii, vytrvalost a porozumění, toleranci při drobných nedorozuměních v rámci mezilidských a partnerských vztahů. Ochraňuje na cestách a při duševní práci. Dodává energii žlázám s vnitřní sekrecí. Odstraňuje toxiny z těla. Pomáhá při střevních potížích, léčí trávení a žaludek, povzbuzuje činnost slinivky a jater. 

*

ŠTÍR, BÝK, BLÍŽENEC, PANNA, KOZOROH

Přírodní achát- Je zázračný léčivý kámen. Jeho jemná energie ochlazuje a uklidňuje, vnáší do mysli klid a mír. Otevírá cestu ke kontaktu s vyššími energiemi. Jedná se o jeden z kamenů zajišťujících svému nositeli obrovskou oporu a zdroj síly. Dokáže neutralizovat důsledky zlosti, infekce, zánětu a horečky. Achát působí skvěle na léčbu krku. Jeho schopnost odstraňovat zablokované sebevyjádření působí i na léčbu problémů spojených s rameny a krkem, na poruchy štítné žlázy a infekce hrdla i lymfatických uzlin. Snižuje horečku a odstraňuje bloky nervového systému. Léčí artritidu a deformace kostí, posiluje kosterní systém a urychluje srůstání zlomenin. Pomáhá vlásečnicím a slinivce břišní. 

*

BERAN, ŠTÍR

Přírodní hematitOdstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím vstupovat do aury, nastoluje klid, mír a harmonii. Zvyšuje sebevědomí, schopnost přežít a pomáhá ženám překonat plachost. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť (obzvláště účinný na matematiku a technické předměty). Pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil, pomáhá bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky. Hematit zastavuje krvácení, udržuje zdravý stav krve a léčí všechny nemoci spojené s krví, vyhání z těla horečku, léčí oběhové problémy, podporuje činnost ledvin, ukládání železa, tvorbu krvinek. Léčí křeče v nohou, pomáhá rovnat záda a působí příznivě i při zlomeninách. Zahání úzkost a nespavost. 

*

KOZOROH, LEV, ŠTÍR

Přírodní onyx- Je kamenem dodávající sílu. Udržuje vzpomínky na všechno co ten, kdo jej nosí prožil. Je ochranným kamenem, brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, pomáhá v těžkých obdobích, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, zaměřuje naši energii jedním směrem, přináší ráznost a vytrvalost, dovoluje stát se pány svého osudu, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu, léčí stará traumata ovlivňující současný život, snižuje strach a obavy. Blahodárně působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy a problémy nohou. 

*

VODNÁŘ, BLÍŽENEC, VÁHY, RYBY

Přírodní akvamarín- Je kámen klidu, radosti a štěstí především ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování, zbystřuje intelekt a vnímavost, čistí zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Skvělý kámen pro meditaci. Zajišťuje dobré zdraví, mírní bolesti zubů, léčí oči, žaludek, jícen, čelisti, bolesti v krku, sennou rýmu, uvádí do rovnováhy štítnou žlázu, působí na svalovou hmotu.

Akvamarín je v duševní rovině spřízněn s citlivými lidmi. Má schopnost vyvolávat toleranci druhých. Překonává předsudky a poskytne podporu všem odpovědným jedincům. Pomáhá rovněž při autoimunních chorobách, jako je například senná rýma.

*

RYBY, VODNÁŘ, BLÍŽENEC, STŘELEC

Přírodní tyrkys- Je očistný kámen. Rozptyluje negativní energii. Zajišťuje ochranu před znečištěním životního prostředí. Podle tradičních názorů spojuje tyrkys zemi s oblohou a přivádí k sobě mužskou a ženskou energii. Jedná se o citlivý a vnímavý kámen, který udržuje rovnováhu, přispívá k seberealizaci a pomáhá hledat řešení problémů. Uklidňuje nervy svého nositele, pokud musí promluvit na veřejnosti. V duševním životě dodává tyrkys sílu. Zlepšuje práci tělesného a duševního imunitního systému. Regeneruje tkáně, podporuje vstřebávání živin, pomáhá proti znečišťujícím látkám a virovým infekcím. Uzdravuje tělo jako celek, zejména však oči, včetně šedého zákalu. Snižuje přílišnou kyselost organizmu a blahodárně působí na dnu, revmatizmus a žaludek. Tento kámen funguje protizánětlivě a detoxikačně. Potlačuje křeče a bolesti. 

Význam barev

Nepodceňujte výběr barev. Barva lapače je důležitá. Každá symbolizuje něco jiného. Podle toho, jaká barva v lapači převládá, plní váš lapač funkci a takové sny bude vyvolávat.

bílá
význam: Symbol čistoty, jasnosti a nevinnosti. Ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů.
působení: Působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.     

modrá
význam: Uvolnění, rovnováha, soulad, uspokojení, klid, mír, barva touhy i víry, věrnosti, oddanosti i tradice
působení: Zlepšuje vnímání, uklidňuje, ochlazuje, zlepšuje intuici a dojmy,

růžová
význam: Láska, náklonnost, něžnost, jemnost, oddanost, zdrženlivá elegance, volnost, energie
působení: Slavnostní nálada, něžnost, sentimentální cítění, zvyšuje chuť na sladké, může narušovat vztah k realitě a odvracet od řešení problémů

Béžová
význam: Neutrální, klidná a relaxační. Symbolizuje spolehlivost a flexibilitu 
působení: Snaha pomáhat někomu, do nemá takové štěstí. 

šedá
význam: Neutrální spojená s představou pokory
působení: Čistota, nevinnost, jasnost, vznešenost, barva světla, svobody, citlivosti, rezervovanosti, symbol nového začátku, barva neurčitá, nejistá dodává sílu, stabilizuje vědomí, probouzí tvořivost

zlatá
význam: Idealismus, velkorysost, nejvyšší hodnoty, šlechetnost, štěstí, barva slunce, spojená s bohy, vznešenost
působení: Pocit hojnosti, zvládání duševních nejistot, přeměna poznání v pochopení

OLEJE Nobilis Tilia

BirdBell lapač snů obsahuje přírodní korálky z lávy v kombinaci s oleji Nobilis Tilia.

Láva je silným ochranným kamenem. Pomáhá odrážet fyzické i psychické útoky a navrací je zpět k jejich původci. Lávový kámen rozvíjí fantazii, aktivuje logické myšlení a dodává nám sebedůvěru. Do našeho života vnáší harmonii, rovnováhu, ale i cílevědomost.

Láva vstřebává esenciální oleje, který se postupně uvolňuje a působí blahodárně na naši mysl.

Používáme kvalitní esenciální oleje české značky Nobilis Tilia. Vybrat si můžete z mateřídoušky, levandule nebo heřmánku. 


Nobilis Tilia Heřmánek

Sladká bylinná vůně s jemnými podtóny ovoce a čaje. Má stejné účinky jako heřmánek modrý. Používá se zejména na neuralgie, revmatismus, bolesti nejrůznějšího druhu a původu, je vhodnější v těhotenství a příjemnější dětem. Vhodný při nespavosti, migréně, závratích, uvolňuje nervozitu a podráždění. 

Nobilis Tilia Levandule

Levandule pozitivně působí na spánek a poruchy spánku. Zlepšuje ho až o 20%. Má pozitivní účinky na nervozitu, stavy neklidu, navozuje touhu a dobrou náladu. Uklidňuje.  

Nobilis Tilia Mateřídouška
Svěží kořenito-bylinná vůně s dřevitým nádechem. Používá se při únavě, bolestech hlavy, posiluje a zklidňuje nervy, rozptyluje smutek a melancholii.